kurtoglu Adlı Editöre Ait Bilgiler


Gerçek Ad:

Rifat Kurtoğlu

Üyelik Grubu:

Editör

Şiir Sayısı:

240

( Şiirlerini Bul )

Üye Hakkında:

Yeşil delisi, toprak tutkunu, köyüne binlerce fidan dikmiş ama bundan dolayı hem takdir hem de çok yoğun tepkiler almış ve almakta olan, bu uğurda derin acılar yaşamış, ne yazık ki diktiği fidanların bugün ancak birkaç bini ayakta kalabilen, cehaletin bataklığında uç vermeye çalışan bir çiçek gibi mücadele vermekteyim.
GÖNÜL DİLİM” (1996) …….. “DEYZOĞLU” (1998)……. “SENİNLE GÜZEL” (2006) adlı yayınlanmış 3 adet şiir kitabım var. Ayrıca mahalli basın da, çeşitli sanat dergileri ve antolojilerde şiirlerim sıklıkla yer almaktadır. Değişik şiir yarışmalarında çeşitli derecelerim ve ödüllerim var. 34 yıldır saz çalmaktayım. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde şiirlerimle ilgili bir lisans, Sakarya Üniversitesince de bir yüksek lisans tezi hazırlanmış, bu çalışma ise 2007 yılında Çorum Belediyesince kitaplaştırılmıştır. 4 ncü kitabımın hazırlık çalışmalarını yapıyorum.

Çorum’un en aktif, en tanınan Halk Ozanıyım. Bu yıl Kültür Bakanlığı nın kayıtlı ozanı olma sınavını da kazandım. Birkaç yıl öncesine kadar TRT, TGRT, STV, ATV, STAR, KANAL 7 vs. gibi yaygın görsel medyada sayısız programlara katıldım. Fuar, festival gibi kültürel etkinliklerde, sazımla sözümle halen katılmaktayım.

Sanatçı bir aileyiz. Kardeşim, Udi Cemalettin KURTOĞLU, Şair Bedirhan GÖKÇE ile yaygın görsel medyada, özellikle TRT-1 ekranlarında süreli program yapmaktadır. Üç çocuğumun ikisi edebiyata, birisi müziğe yatkındır.

26 Türküm, TSM ne bestelenmiş 6 adet güftem var. Sanat, özellikle şiir benim için adeta bir yaşam biçimi. Her anı zevkli bir çile olan şairlik, benimle son nefesime kadar sürsün istiyorum.

Özetin özeti olarak sanat yaşamım böyle sürüp gitmekte. İnsanın kendini anlatması ne kadar zormuş meğer….


Arama Arama


En Son Eklenen

  • Devamı..
  • iSTATiSTiKLER

    122 Şair ismi altında, toplam 3572şiir bulunmaktadır.

    Bu şiirler toplam6710618 defa okunmuş ve 779 yorum yazılmıştır.

    ZİYÂRETÇİ: